Żwirki

Żwirek dla kota, który wybrać ?

Żwirki bentonitowe dla kota

Żwirki bentonitowe

Zbrylające się

Wydajne

Chłonne

Dowiedz się więcej
Żwirki kukurydziane dla kota

Żwirki kukurydziane

Naturalne

Zbrylające się

Absorpcyjne

Dowiedz się więcej
Żwirki drewniane dla kota

Żwirki drewniane

Zbrylające się i niezbrylające

Biodegradowalne

Wydajne

Dowiedz się więcej
Żwirki silikonowe dla kota

Żwirki silikonowe

Niezbrylające się

Silnie higroskopijne

Ekonomiczne

Dowiedz się więcej

Pochłaniacze i neutralizatory

Pochłaniacz w proszku

Pochłaniacze w proszku

Wydłużają czas użytkowania żwirków

Duży wybór zapachów

Dowiedz się więcej
neutralizator w proszku dla kota

Neutralizatory w proszku

Ekonomiczne

Uniwersalne

Dowiedz się więcej
pochłaniacz w sprayu dla kota

Neutralizatory w sprayu

Skuteczne

Szeroki wybór zapachów

Dowiedz się więcej

Odpowiedni żwirek dla kota to, zaraz po karmie, najważniejszy czynnik ze względu na zdrowie i komfort kota i właściciela. Wybór żwirków dla kota jest ogromny. Rozróżniamy żwirki niezbrylające się i zbrylające. Możemy je też podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. W sklepach możemy znaleźć:

    • Żwirki bentonitowe
    • Żwirku kukurydziane
    • Żwirki drewniane
    • Żwirki silikożelowe

Jaki żwirek dla kota będzie najlepszym wyborem?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy kot jest inny i dla każdego właściciela ważne są inne aspekty. Przy wybieraniu żwirków należy wziąć pod uwagę oba aspekty – ludzki i koci. Źle dobrany żwirek to jedna z częstszych przyczyn wypróżniania się kota poza kuwetę. Kot może zrezygnować z kuwety jeżeli żwirek będzie za słabo pochłaniał zapach, zapach samego żwirku będzie za mocny, lub nie zapewni kotu wystarczającego komfortu związanego z szybkością wchłaniania wilgoci. Myśląc o swoich i domowników potrzebach, trzeba się zastanowić co jest dla nas najważniejsze, jak najlepiej jest nam usuwać żwirek, czy będziemy woleli żwirki zapachowe czy te, które tylko pochłaniają zapachy, a jednocześnie nie wydzielają swojego.

Po wyborze odpowiedniego żwirku warto również zastanowić się nad pochłaniaczami kocich zapachów lub neutralizatorami. Neutralizatory i pochłaniacze w granulkach i proszku to środki, które dodatkowo pomagają usunąć nieprzyjemny zapach z  i wokół kuwety. Ich działanie polega na absorbcji cząsteczek zapachowych. Środki te również wydłużają świeżość i wydajność żwirków. Wybór neutralizatora lub też pochłaniacza jest więc istotny również z punktu widzenia oszczędności. Neutralizatory w sprayu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których znajduje się kuweta. Szczególnie jeśli kuweta ustawiona jest w małym lub słabo wietrzonym pokoju czy łazience.

Skontaktuj się z nami !

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub chcesz wiedzieć więcej