Żwirki bentonitowe

żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
Zobacz wszystkie produkty

Żwirek dla kota

wykonany z bentonitu

Zalety i podstawowe informacje

Kuweta w czystości na dłużej

Żwirek bentonitowy szybko i trwale się zbryla. Bryłki nie przywierają do kuwety i łatwo je usunąć.

Dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy

Dzięki właściwościom bentonitu, żwirek świetnie absorbuje zapachy, dzięki czemu nie ma problemu z trzymaniem kuwety nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Wydajny i ekonomiczny

Żwirki bentonitowe są dostępne niemal w każdym sklepie w stosunkowo niskich cenach. Usuwa się tylko zbrylone grudki, dzięki czemu żwirek w kuwecie starcza na dłużej.

Żwirki bentonitowe – co to jest?

Żwirek bentonitowy to jeden z najpopularniejszych żwirków stosowanych w kuwetach dla kotów. Wygląda jak piasek lub żwir (w zależności od granulacji). Wytwarza się go z bentonitu – bardzo szczególnej skały osadowej. Dlaczego akurat bentonit? Ponieważ charakteryzuje się tym, że po odpowiedniej obróbce potrafi wchłaniać bardzo duże ilości cieczy oraz związków lotnych. Doskonale się zbryla.

Właściwości żwirku bentonitowego

Żwirek dla kota bentonitowy zyskał popularność dzięki swojej zdolności do absorpcji cieczy oraz przykrych zapachów. Świetnie się zbryla, dzięki czemu łatwo usunąć z kuwety zanieczyszczone bryłki, bez konieczności wymieniania całego podłoża. Doceniany jest też ze względu na dobre pochłanianie zapachów, a więc brak konieczności wymieniania go codziennie. Zapewnia dobrą ochronę antybakteryjną. Jest bardzo wydajny i łatwo się go sprząta, ponieważ bentonit przy kontakcie z odchodami kota tworzy łatwe do usunięcia bryłki.

Dla kogo żwirek bentonitowy?

Dla osób ceniących wygodę – nie trzeba codziennie wymieniać, usuwa się tylko zanieczyszczony żwirek. Posiadających więcej niż jednego kota – żwirek bentonitowy doskonale pochłania zapachy, jest bardzo wydajny.

Osób ceniących wysoką jakość za rozsądną cenę.

Bentonitowy żwirek dla kota, który wybrać?

Wybierając żwirek należy zwrócić uwagę na granulacje. Żwirki drobniejsze są bardziej wydajne niż te o grubszych ziarnach oraz cechują się mniejszą podatnością na przywieranie do dna kuwety, ale te drugie – łatwiej sprzątać. Innym kryterium wyboru może być zapach. W ofercie można znaleźć żwirki naturalne, bez dodatku kompozycji zapachowych, jak również żwirki zapachowe. Zwrócić uwagę można również na dodatki, wzmacniające właściwości bentonitu, np. substancje bakteriobójcze. Warto też wspomnieć o żwirkach mieszanych, w skład których wchodzi zarówno frakcja drobna i gruba, dzięki czemu łączymy zalety dwóch pozostałych rodzajów.

Super Benek COMPACT

Dostępne zapachy: naturalny, morska bryza, lawenda, cytrusowa świeżość Informacje: Żwirek o drobnym uziarnieniu, dzięki czemu jest wyjątkowo wydajny i chłonny. Zbrylając się tworzy zwarte, regularne bryłki. Nie przywiera do kuwety. Polecany dla kotów ruchliwych, młodych.

Super Benek STANDARD

Dostępne zapachy: naturalny, zielony las, lawenda, cytrusowa świeżość. Informacje: Żwirek dla kotów charakteryzuje się regularnymi ziarnami (2 – 5 mm), co zapewnia większą ochronę przed roznoszeniem się poza kuwetą. Skutecznie pochłania tak zapachy jak i płyny. Aby polepszyć jego parametry użytkowe dobrze przy tym żwirku stosować pochłaniacze lub neutralizatory, które zapobiegają przyklejania się żwirku do kuwety. Polecany szczególnie dla kocurów.

Super Benek OPTIMUM

Dostępne zapachy: naturalny, zielona herbata, Galapagos Informacje: ta seria żwirków dla kotów to połączenie wysokiej chłonności i wygody sprzątania. Granulki w żwirku są różnej wielkości: mniejsze zapewniają wysoką chłonność, natomiast większe ziarna zapewniają ochronę przeciw roznoszeniu się.

Super Benek EXCLUSIVE

Dostępne rodzaje: balls, rollers Informacje: żwirki bentonitowe z linii Exclusive to produkty, które dzięki nowoczesnej formie gładkiego granulatu gwarantują świetne parametry użytkowe, oraz ochronę przed wynoszeniem poza kuwetę. Produkty Balls to regularne, kuliste granulki, natomiast Extra-mix to żwirek na bazie produktu Balls wzbogaconego o żel krzemionkowy typu compact. Jak wszystkie żwirki Super Benek zbrylają się, doskonale pochłaniają wilgoć jak i nieprzyjemny zapach.

Super Benek SHAGGY

Dostępne zapachy: naturalny i lawendowy Informacje: koty z długą sierścią potrzebują żwirków, które nie będą przyczepiały się do ich futra, dlatego specjalnie do nich, ale nie tylko, powstała seria żwirków Shaggy, których grube ziarna (0,5-5 mm) o gładkiej powierzchni zostają w kuwecie nie na sierści kota. Żwirek polecany wszystkim tym, którzy chcą ograniczyć wynoszenie żwirku poza kuwetę. Dodatkowo do opakowania żwirku dodawana jest saszetka Super SORB, która poprawia właściwości użytkowe – zwiększa absorpcję cieczy i zapachów oraz ogranicza przywieranie zużytego żwirku do dna pojemnika.

Super Benek ANTYBAKTERYJNY

Informacje: żwirek dla kota antybakteryjny wyprodukowany z najwyższej czystości surowców. Białe granulki zbrylają się w kształtne bryłki. Do opakowania dodana jest saszetka z pudrem antybakteryjnym i odświeżającym, który neutralizuje nieprzyjemnie zapachy i hamuje rozwój mikroorganizmów, które mogą rozwijać się w kuwecie.

Super Benek Uniwersalny

Dostępne w serii: uniwersalny naturalny, uniwersalny compact Informacje: seria stworzona dla posiadaczy kotów oraz innych zwierząt domowych. Charakterystyczny żwirek o brązowym lub zielono-szarym kolorze, łatwo się zbryla. Jego niska cena przy zachowaniu odpowiedniej jakości i wydajności jest doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy więcej niż jednego zwierzęcia w domu.

Super Benek ECONOMIC

Informacje: żwirek dla kotów z serii ECONOMIC to mieszanina grubych i drobnych ziaren o dobrych właściwościach sorpcyjnych i dużej wydajności. Niska cena czyni go konkurencyjnym w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku żwirkami.

Super Benek z Aktywnym Węglem

Informacje: Żwirek wytworzony z najwyższej jakości bentonitu. Skutecznie chłonie ciecze, tworząc zwarte i płaskie bryłki, które nie przyklejają się do dna kuwety. Dodatek węgla aktywnego o wysokiej porowatości i dużej powierzchni właściwej, wzmacnia absorpcję brzydkich zapachów. Granulki węgla nie brudzą łap i futra kota oraz powierzchni kuwety. Odpowiednia technologia wytwarzania sprawia, że produkt jest bezpyłowy i delikatny dla kocich łap.

Żwirek bentonitowy – jak używać?

Ważne jest, żeby warstwa żwirku miała przynajmniej 5 cm grubości, dzięki temu żwirek nie będzie przywierał do dna kuwety, a utworzy łatwe do usunięcia bryłki. Co ile trzeba wymieniać żwirek? Codzienne sprzątanie kuwety to usuwanie bryłek żwirku powstałych pod wpływem moczu i odchodów. Oraz dosypywaniu żwirku, jeżeli w kuwecie zostało mniej niż 5 cm podłoża. W normalnych warunkach, przy jednym kocie, mycie kuwety i wymiana całego żwirku powinna odbywać się nie rzadziej niż raz w miesiącu.