Żwirki kukurydziane

żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
Zobacz wszystkie produkty

Żwirek dla kota

wykonany z kukurydzy

Dlaczego żwirek kukurydziany? Najważniejsze cechy żwirku kukurydzianego:

 

Naturalny i bezpieczny

Żwirek kukurydziany wykonany jest z naturalnego i biodegradowalnego surowca, który nie zagraża kotu nawet w przypadku połknięcia pojedynczych granulek

 

Wydajny i wygodny w użyciu

Żwirek z kukurydzy dla kota doskonale i szybko się zbryla. Z kuwety usuwa się tylko zbrylone grudki i odchody. Żwirek da się usuwać drogą sanitarną lub kompostować. Opakowanie jest lekkie i poręczne.

 

Dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy

Ważną cechą tego typu żwirku jest wysoka skuteczność pochłaniania charakterystycznego, przykrego zapachu kociego moczu. Można przy tym wybrać także żwirek z dodatkową nutą zapachową co jeszcze bardziej umili korzystanie z niego.

Nowość

Żwirek kukurydziany jest stosunkowo nowym produktem, który powstał aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających kotów oraz ich właścicieli.

Jest to żwirek wyprodukowany z naturalnych surowców – włókien roślinnych na bazie kukurydzy, dzięki czemu właściciele kotów mogą mieć pewność, że żwirek ten jest nie tylko przyjazny ich czworonożnym przyjaciołom, ale również środowisku naturalnemu.

Żwirek kukurydziany, a usuwanie w toalecie

Zbrylony żwirek można wygodnie i bez obaw usuwać drogą sanitarną. Nawet najtwardsze grudki pod wpływem wody rozpadają się nie pozostawiając w niej żadnych toksycznych substancji. Należy przy tym pamiętać aby zużyty żwirek w postaci zbryleń
usuwać na bieżąco, co dodatkowo zapewnia higieniczność kociej toalety ograniczając rozwój bakterii i innych drobnoustrojów

UWAGA: sprawdź lokalne przepisy dotyczące usuwania zanieczyszczeń drogą sanitarną.

Super Benek Corn Gold

To żwirek, który charakteryzuje się kształtnymi wałeczkami o gładkiej i regularnej powierzchni, które oprócz wysokiej chłonności odznaczają się ograniczeniem wynoszenia poza kuwetę.

Super Benek Corn

Dostępne zapachy: naturalny, świeża trawa, morska bryza.
Informacje: świetnie wiąże nieprzyjemne zapach i mocz, nie pyli, nie rani kocich łapek, jest bardzo wydajny.

Super Benek Corn ULTRA

To żwirek, który cechuje się zwiększoną wydajnością. Został tak przygotowany, aby jeszcze szybciej absorbować mocz, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny oraz łatwiej dbać o czystość kuwety.

Dostępne zapachy: naturalny, świeża trawa, morska bryza.

 

Jaki żwirek kukurydziany

 

Kukurydziany żwirek dla kota jak często wymieniać?

Żwirek z kukurydzy doskonale się zbryla, dzięki czemu nie ma potrzeby codziennego usuwania całego podłoża. Łopatką należy wybrać grudki i odchody, a następnie uzupełnić nowym, czystym żwirkiem w takiej ilości w jakiej został usunięty. Wymiana całego podłoża i umycie kuwety nie jest konieczne codzienne. Przy jednym kocie i standardowej częstotliwości używania, generalne sprzątanie wystarczy przeprowadzać co 3-4 tygodnie.

Pamiętać należy o kilku istotnych kwestiach, które zoptymalizują wydajność żwirku kukurydzianego i pozwolą korzystać z niego maksymalnie długo.

Jak stosować żwirek kukurydziany?

Najlepiej, aby w kuwecie znajdowało się 5-6 cm żwirku. Tendencja kotów do kopania w kuwecie może skutkować pozostawieniem przestrzeni, na której nie będzie znajdował się żwirek. Jeżeli kot załatwi swoją potrzebę w takim miejscu, może nie tylko ubrudzić sobie łapki, ale także pozostawić właścicielowi nieciekawą niespodziankę do sprzątania. Warto pamiętać o tym, aby po nasypaniu żwirku do kuwety (z niewielkiej odległości, tak aby nie zgnieść granulek), wstrząsnąć nią na boki. W ten sposób najdrobniejsze ziarno, które mogłoby zostać wyniesione z kuwety, przemieści się na dno.
Bryłki zyskują optymalną twardość po ok. 30 minutach. Wówczas bez ryzyka rozsypania słabiej związanej grudki możesz usunąć zużyte podłoże, uzupełniając taką ilość żwirku, jaka została wyjęta z kuwety. Stałe odchody należy usuwać na bieżąco.
Jak w przypadku każdego podłoża należy pamiętać o tym, aby przechowywać żwirek w suchym miejscu. Jeżeli do worka ze żwirkiem, albo bezpośrednio do kuwety dostanie się wilgoć, może to powodować zakażenie pleśnią zawarta w wilgotnym powietrzu co obniży znacznie właściwości użytkowe żwirku.