Żwirki kukurydziane

Żwirek dla kota

wykonany z kukurydzy

Dlaczego żwirek kukurydziany? Najważniejsze cechy żwirku kukurydzianego:

 

Naturalny i bezpieczny

Żwirek kukurydziany wykonany jest z naturalnego i biodegradowalnego surowca, który nie zagraża kotu nawet w przypadku połknięcia pojedynczych granulek

 

Wydajny i wygodny w użyciu

Żwirek z kukurydzy dla kota doskonale i szybko się zbryla. Z kuwety usuwa się tylko zbrylone grudki i odchody. Żwirek da się usuwać drogą sanitarną lub kompostować. Opakowanie jest lekkie i poręczne.

 

Dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy

Ważną cechą tego typu żwirku jest wysoka skuteczność pochłaniania charakterystycznego, przykrego zapachu kociego moczu. Można przy tym wybrać także żwirek z dodatkową nutą zapachową co jeszcze bardziej umili korzystanie z niego.

Nowość

Żwirek kukurydziany jest stosunkowo nowym produktem, który powstał aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających kotów oraz ich właścicieli.

Jest to żwirek wyprodukowany z naturalnych surowców – włókien roślinnych na bazie kukurydzy, dzięki czemu właściciele kotów mogą mieć pewność, że żwirek ten jest nie tylko przyjazny ich czworonożnym przyjaciołom, ale również środowisku naturalnemu.

Żwirek kukurydziany, a usuwanie w toalecie

Zbrylony żwirek można wygodnie i bez obaw usuwać drogą sanitarną. Nawet najtwardsze grudki pod wpływem wody rozpadają się nie pozostawiając w niej żadnych toksycznych substancji. Należy przy tym pamiętać aby zużyty żwirek w postaci zbryleń
usuwać na bieżąco, co dodatkowo zapewnia higieniczność kociej toalety ograniczając rozwój bakterii i innych drobnoustrojów

UWAGA: sprawdź lokalne przepisy dotyczące usuwania zanieczyszczeń drogą sanitarną.

Super Benek Corn Gold

To żwirek, który charakteryzuje się kształtnymi wałeczkami o gładkiej i regularnej powierzchni, które oprócz wysokiej chłonności odznaczają się ograniczeniem wynoszenia poza kuwetę.

Super Benek Corn

Dostępne zapachy: naturalny, świeża trawa, morska bryza.
Informacje: świetnie wiąże nieprzyjemne zapach i mocz, nie pyli, nie rani kocich łapek, jest bardzo wydajny.

Kukurydziany żwirek dla kota jak często wymieniać?

Żwirek z kukurydzy doskonale się zbryla, dzięki czemu nie ma potrzeby codziennego usuwania całego podłoża. Łopatką należy wybrać grudki i odchody, a następnie uzupełnić nowym, czystym żwirkiem w takiej ilości w jakiej został usunięty. Wymiana całego podłoża i umycie kuwety nie jest konieczne codzienne. Przy jednym kocie i standardowej częstotliwości używania, generalne sprzątanie wystarczy przeprowadzać co 3-4 tygodnie.

Pamiętać należy o kilku istotnych kwestiach, które zoptymalizują wydajność żwirku kukurydzianego i pozwolą korzystać z niego maksymalnie długo.

Jak stosować żwirek kukurydziany?

Najlepiej, aby w kuwecie znajdowało się 5-6 cm żwirku. Tendencja kotów do kopania w kuwecie może skutkować pozostawieniem przestrzeni, na której nie będzie znajdował się żwirek. Jeżeli kot załatwi swoją potrzebę w takim miejscu, może nie tylko ubrudzić sobie łapki, ale także pozostawić właścicielowi nieciekawą niespodziankę do sprzątania. Warto pamiętać o tym, aby po nasypaniu żwirku do kuwety (z niewielkiej odległości, tak aby nie zgnieść granulek), wstrząsnąć nią na boki. W ten sposób najdrobniejsze ziarno, które mogłoby zostać wyniesione z kuwety, przemieści się na dno.
Bryłki zyskują optymalną twardość po ok. 30 minutach. Wówczas bez ryzyka rozsypania słabiej związanej grudki możesz usunąć zużyte podłoże, uzupełniając taką ilość żwirku, jaka została wyjęta z kuwety. Stałe odchody należy usuwać na bieżąco.
Jak w przypadku każdego podłoża należy pamiętać o tym, aby przechowywać żwirek w suchym miejscu. Jeżeli do worka ze żwirkiem, albo bezpośrednio do kuwety dostanie się wilgoć, może to powodować zakażenie pleśnią zawarta w wilgotnym powietrzu co obniży znacznie właściwości użytkowe żwirku.