Pielęgnacja

szampony mokre
szampony mokre
szampony suche
szampony suche

Zobacz wszystkie produkty

Produkty do Pielęgnacji

Szampony, płyn do zębów i jamy ustnej oraz preparaty edukacyjne

Jakie produkty do pielęgnacji kota?

Szampony dla kotów

Szampony dla kotów to produkty przygotowane specjalnie dla delikatnej skóry naszych czworonożnych przyjaciół. Produkty, którymi myjemy psy czy dzieci, a które wydają się odpowiednie dla kotów, będą wysuszały skórę mruczków.

Pielęgnacja zębów i jamy ustnej kota

Resztki jedzenia, stany zapalne czy osad na zębach mogą powodować, że z pyszczków naszego kota będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach. Stosowanie środków pielęgnacyjnych jamę ustną jest więc bardzo ważne i zalecane w codziennej pielęgnacji kotów.

Produkty edukacyjne

Podczas nauki młodego kotka, przy przeprowadzce lub gdy chcemy zmienić dawne przyzwyczajenia kota, pomocne okażą się, oparte na naturalnych składnikach, preparaty edukacyjne.

Co jeżeli kot nie daje się wykąpać?

Jeżeli nasz mruczek za bardzo boi się wody, stresuje się i atakuje za każdym razem, gdy próbujemy go wykąpać, z pomocą przychodzi suchy szampon. Dzięki niemu możemy pozbyć się uciążliwych zabrudzeń przez dokładne wyczesanie sierści bez użycia wody.

Czy kota trzeba kąpać?

Koty znane są jako jedne z najczystszych zwierząt. Na myciu i oczyszczaniu swoje sierści potrafią spędzić nawet połowę dnia. A więc, czy kota trzeba kąpać? Zdarza się, że tak. Niektóre kocięta nie mają okazji nauczyć się od mamy jak dbać o swoje futerko, natomiast dorosłe koty potrafią prowadzić bardzo aktywny tryb życia i często wpadają po same uszy w zanieczyszczenia. Bezwłose odmiany kotów wymagają szczególnej pielęgnacji ich skóry. Koty biorące udział w konkursach i wystawach. Wszystkie powyższe przypadki to powody, dla których właściciele powinni wziąć sprawy higieny kotów w swoje ręce.

Szampony Mokre

szampon mokre

Super Benek
Mokry Szampon Pielęgnacyjny Premium dla Kotów

Szampon z lawendą i borówką – przeznaczony do delikatnej skóry kotów. Dodatek lawendy sprzyja nawilżeniu sierści, pobudza krążenie i kontroluje produkcję łoju. Borówka ma zaś działanie łagodzące i ściągające skórę.

szampon mokre

Super Benek
Szampon Pielęgnacyjny dla Kotów

Ten szampon to nie tylko produkt myjący, ale dzięki dodatkowi substancji aktywnych czyli wyciągu z aloesu, gliceryny, D-pantenolu również preparat nawilżający, kojący, łagodzący podrażnienie i zapobiegający wypadaniu sierści.

Szampony Suche

szampon suche

Super Benek
Suchy Szampon dla Kotów
Pielęgnacyjny

Suchy szampon, który jest szczególnie polecany dla kotów z problemami skórnymi. Dodatek składników aktywnych: biosiarki, tlenku cynku wspomaga leczenie problemów skórnych, które objawiają się nadmiernym złuszczaniem naskórka i podrażnieniami wywołanymi łojotokiem.

Sposób użycia: Posypać kota szamponem i wmasować w skórę. Starannie wyczesać. Stosować tylko na suchą sierść!

szampon suche

Super Benek
Suchy Szampon dla Kotów
Regeneracyjno-Pielęgnacyjny

Suchy szampon w formie drobnego pudru pochodzenia naturalnego to łagodne oczyszczenie, odtłuszczenie sierści. Szampon pozostawia na sierści świeży i przyjemny zapach usuwając jednocześnie nieprzyjemne aromaty. Szampon dba nie tylko o sierść, ale również
o skórę kota regulując wydzielanie łoju.

Sposób użycia: Posypać kota szamponem i wmasować w skórę. Starannie wyczesać. Stosować tylko na suchą sierść!

Pielęgnacja zębow i jamy ustnej kota

Super Benek
Płyn do zębów i jamy ustnej dla Kotów

Płyn w formie sprayu to doskonały środek pielęgnacyjny nie tylko dla kotów, ale również dla psów i gryzoni. Oczyszcza zęby z osadów, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej, usuwa nieprzyjemny zapach. Dodatkowo odkaża i dezaktywuje baterie próchnicotwórcze
dzięki dodatkowi chlorheksydyny.

Działanie:

  • pielęgnuje dziąsła i zęby
  • odświeża oddech
  • ogranicza rozwój bakterii
  • łagodzi stany zapalne
  • czyści i zapobiega kamieniowi nazębnemu

Preparaty Zachęcające i Zniechęcające

Wspomagają tresurę małego kota

Podczas tresowania młodego kotka, przy przeprowadzce lub gdy chcemy zmienić dawne przyzwyczajenia kota, pomocne okażą się oparte na naturalnych składnikach preparaty zachęcające lub wręcz odwrotnie – zniechęcające.

szampon suche

Super Benek
Kocimiętka Catnip

Preparat Edukacyjny

Produkt o przyjemnym dla kota zapachu. Wyprodukowany jest na bazie kozłka lekarskiego zwanego także kocią trawą. Podobnie jak słynna kocimiętka, jest to zioło, które zachęca kota do zabawy, powoduje euforię. Jest to produkt, który nie uzależnia kotów! Można nim spryskiwać drapacze, legowiska, miejsca przeznaczone dla kota, aby zachęcić je do przebywania w nich. Koty pod wpływem substancji zawartych w kociej trawie są rozluźnione, mruczą, tarzają się i wykazują chęci do psot oraz pieszczot.

szampon suche

Super Benek
Strong spray STOP-KOT

Preparat edukacyjny

Preparat, który ma na celu nauczenie kota do nie przebywania w miejscach dla niego niebezpiecznych lub niedozwolonych – w pomieszczeniach zewnętrznych lub wewnętrznych. Zapach środka skutecznie też uczy koty do nie oddawania moczu oraz pozostawiania odchodów poza kuwetą, a także oducza niszczenia przedmiotów.