Żwirki drewniane

żwirek
żwirek
żwirek

Zobacz wszystkie produkty

Żwirek dla kota

wykonany z drewna

Zalety i podstawowe informacje

Wygodny i poręczny

Żwirek drewniany jest bardzo lekki, a jednocześnie wydajny. Siedmiolitrowe opakowanie żwirku w wersji Kruszona Zbrylającego waży zaledwie niecałe 3 kg.

Dobrze wchłania nieprzyjemny zapach

Aromaty drewna sosnowego lub świerkowego tworzą wokół kuwety przyjemny odświeżający zapach przy jednoczesnym wchłanianiu nieprzyjemnego zapachu moczu.

Łatwy w utylizacji

Żwirek drewniany , dzięki swej postaci i pochodzeniu można usuwać w toalecie, jeżeli lokalne przepisy na to pozwalają. Należy przy tym pamiętać, że utylizować można tylko zużytą porcję żwirku. Nie należy opróżniać w ten sposób zawartości
całej kuwety. Pod wpływem wody bryłki bardzo łatwo się rozpadają, nie pozostawiając żadnych niebezpiecznych substancji.

Żwirek drewniany – z jakiego drewna?

Żwirek drewniany jest produktem wytwarzanym w 100% z surowców pochodzenia naturalnego. Bazą są włókna pochodzące z drzew iglastych, ponieważ posiadają one bardzo dobre właściwości użytkowe: świetnie pochłaniają płyny oraz zapachy. Są jasne,
miłe w dotyku, nie ranią delikatnych łapek kotów. Co ważne, do produkcji żwirku drewnianego używane są produkty uboczne powstałe w procesach przetwórstwa suchego drewna. Aby mieć pewność, że drewno to jest bezpieczne dla zwierząt,
surowiec jest kontrolowany pod kątem czystości, źródła pochodzenia oraz właściwości fizyko-chemicznych.

Żwirek drewniany dla gryzoni i małych zwierząt

Choć najczęściej żwirek drewniany jest używany w kuwetach kotów, to jego zastosowanie jest o wiele szersze. Podściółka z drewna może być również używana do klatek chomików, świnek morskich, mysz, królików czy nawet żółwi i ptaków. Poleca
się, aby kupując żwirek drewniany dla gryzoni wybrać opcję niezbrylającą z mniejszą średnicą granulatu (Pinio Compact)

Żwirek drewniany – który wybrać?

Drewniany żwirek dla kota posiada najczęściej naturalny, żywiczny zapach. Każda z wersji dodatkowo jest dostępna w wersjach zapachowych.

Wybór zapachu zależy od upodobań tak właściciela jak i kota, ponieważ niektóre mruczki nie przepadają za żwirkami z nutą zapachową.

Aby wiedzieć jaki żwirek wybrać, trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie: czy szukamy żwirku zbrylającego się czy niezbrylającego. Żwirek drewniany występuje w obu postaciach:

niezbrylający – ma postać pelletu czyli małych wałeczków, które pod wpływem cieczy rozpadają się tworząc pył, który wiąże mocz i zapach. W przypadku tego żwirku usuwa się całą zawartość kuwety po stwierdzeniu, że żwirek stracił swoje właściwości.

zbrylający się – tak zwany Kruszon lub Pinio Compact w postaci drobniejszego niż w wersji niezbrylającej żwirku, który pod wpływem cieczy zbija się w niewielkie bryłki, usuwane na bieżąco z kuwety.

Super Pinio PELLETS

Dostępne zapachy: naturalny, cytrusowy, tajga, zielona herbata
Informacje: Żwirek dla kota niezbrylający się. Wyprodukowany z mikrowłókien drzew iglastych, bez dodatku substancji chemicznych. Posiada świetne właściwości
wchłaniania cieczy oraz wiązania zapachów. Polecany nie tylko kotom, ale również małym zwierzętom domowym: królikom, gryzoniom, gadom i ptakom.

Super Pinio KRUSZON

Dostępne zapachy: naturalny, tajga, zielona herbata, cytrus
Informacje: Żwirek drewniany zbrylający się. Seria żwirków z drewna drzew iglastych, które wykazują doskonałe właściwości pochłaniania tak cieczy jak i zapachów.
Polecane przede wszystkim do kuwet kotów, ale również klatek małych zwierząt domowych.

Super Pinio COMPACT

Dostępne: zbrylający i niezbrylający
Informacje: Żwirek kukurydziany Compact jest w formie pelletu, o mniejszym niż w klasycznej wersji rozmiarze ziaren. Dostępny w formie zbrylającej jak i niezbrylającej.